Przedłużanie rzęs polega na doklejeniu jednej lub nawet kilkunastu rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej. Wszystkie syntetyczne przedłużanie rzęs na polskim rynku wykonane są z mieszanek poliestru i jedwabiu. Różnią się długością, skrętem i grubością. Możesz również użyć naturalnych włosów z norki syberyjskiej, aby wydłużyć rzęsy. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej. Klient cały czas miał zamknięte oczy. Staranna i profesjonalna stylizacja rzęs trwa zwykle od 1,5 do 3 godzin. Tym razem było to zasługą osób mających od 100 do 250 naturalnych rzęs na jednym oku.

Czym charakteryzują się rzęsy Mink?

Nazwa Mink Eyelashes na stałe wpisała się w historię stylizacji rzęs, dlatego jest w użyciu do dziś. Używamy go również w naszych cytatach, ponieważ modele wykonane przez człowieka są doskonale stylizowane na naturalne, dzięki czemu doskonale je imitują. Również syntetyczne rzęsy z norek na długich paskach często sprawdzają się lepiej niż rzęsy wykonane z naturalnego włosia z norek syberyjskich. Jaką mają przewagę? Otóż klientki zazwyczaj pociąga efekt końcowy stylizacji rzęsami z norek, ponieważ jest on tak naturalny, że spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet.

Nowe technologie pozwalają na produkcję coraz lepszych rzęs syntetycznych. Naturalne rzęsy z norek są coraz częściej wycofywane ze sklepów i ofert stylistów. Głównie ze względów czysto etycznych, ale także ze względu na problemy, które pojawiają się podczas aplikacji i stylizacji. Włosy naturalne są mniej przewidywalne. Reaguje na wilgotność powietrza i podczas stylizacji może zachowywać się niezgodnie z oczekiwaniami.

Rzęsy mink vs silk?

Rzęsy z norek tzw. mink można stosować na każdy rodzaj skóry klientki. Bardzo przypominają rzęsy naturalne. W przeciwieństwie do rzęs jedwabnych zauważysz lepszą przyczepność rzęs podczas aplikacji. Dzieje się tak ze względu na chropowatą powierzchnię, która ułatwia wiązanie kleju – ułatwia i przyspiesza pracę.

Rzęsy jedwabne nie nadają się do cery przetłuszczającej się, ponieważ słabsza przyczepność w połączeniu z nadmiarem sebum na powiece to gorsza trwałość aplikacji. Rzęsy mogą zsuwać się podczas aplikacji, musimy być bardziej skoncentrowani, czas aplikacji może się nieco wydłużyć i być może trzeba będzie użyć np. PRIMER.

Jaką metodę wybrać?

Gęstość i długość rzęs zależy nie tylko od ilości doklejonych włosków syntetycznych, ale także od wyboru stylizacji. Dzięki niemu można optycznie powiększyć lub pomniejszyć oczy, wydłużyć je, powiększyć lub otworzyć. Dobra stylistka, przy pomocy odpowiedniej stylizacji, może zamaskować opadające powieki i wyeliminować asymetrię oka. Modelowanie określa długość i rozkład podkręcenia wzdłuż linii rzęs. Piękne i nietuzinkowe stylizacje uzyskasz sklejając kolorowe rzęsy.

Metoda 1:1

Podstawowa metoda to taka, która daje najbardziej naturalne rezultaty. Jaka jest metoda 1:1? Jedna rzęsa syntetyczna przyklejona do jednej rzęsy naturalnej. Metoda ta wydłuża każdą naturalną rzęsę, nie powodując jej pogrubienia. W tym przypadku nie możemy ukryć żadnych strat. Po zastosowaniu podstawowej metody wydłużania rzęs klientka uzyska naturalny efekt wydłużenia. To świetne rozwiązanie, gdy klientka ma bardzo gęste rzęsy.

Metody objętościowe

To kolejny poziom dla stylistek rzęs i klientek. Bez wątpienia jest to najczęściej stosowana i najczęściej wybierana forma aplikacji.  Aplikacja trwa dłużej niż metodą 1:1, ale efekt, jaki można uzyskać, jest subtelny i wyrazisty. Metody wolumetryczne najczęściej dzieli się na lekkie (2D, 3D) i mocne (4D-8D), powszechnie znane jako woluminy hollywoodzkie lub rosyjskie.