Sztuczne rzęsy to wspaniały dodatek do makijażu. Potrafią wymodelować kształt posiadanego oka, nadać mu głębi oraz uwypuklić je. Noszenie sztucznych rzęs wiąże się z koniecznością używania do nich specjalistycznego kleju, który mocuje je u nasady włosków naturalnie rosnących na powiece. Są jednakże sytuacje, które wymagają usunięcia sztucznych rzęs (na przykład, gdy zaczynają się nieestetycznie wykruszać bądź podrażniają oko). W takim wypadku z pomocą przychodzą wyspecjalizowane removery

Czym są removery i do czego służą? 

Najprościej rzecz ujmując removery do rzęs są preparatami służącymi do pozbywania (rozpuszczania) się kleju, który uprzednio pomógł przykleić się rzęsom do powierzchni powieki.  Preparaty te przeznaczone są dla kosmetyczek i powinny być używane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Rzęsy odklejane są bezboleśnie i bezpiecznie, nie wywołując przy tym żadnych podrażnień. 


Dlaczego removery są tak istotne? 
Jak powszechnie wiadomo, kleje przeznaczone do przyklejania sztucznych rzęs wykazują się bardzo dużą wytrzymałością. Jest to konieczne, aby makijaż wyglądał schludnie przez cały czas jego noszenia, a dodatkowo po to, aby pasek, do którego przyczepione są włoski imitujące rzęsy nie podrażniał oka. Z tego też powodu zwykłe płyny służące do demakijażu mogą nie być w stanie dokładnie usunąć zalegających resztek kleju. Każdy, kto lubi nosić sztuczne rzęsy powinien zatem wyposażyć się także w rozpuszczalnik do kleju służącego do ich przyklejania. Należy pamiętać, że usuwanie tego elementu makijażu musi odbywać się możliwie jak najdelikatniej oraz z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, co zapewnić może wizyta u kosmetyczki posiadającej odpowiednie certyfikaty i uprawnienia. 

Remover w żelu


Jak stosować removery? 
Z całą pewnością należy zacząć od starannego i dokładnego demakijażu oka. Należy bowiem pozbyć się wszelkich użytych do makijażu kosmetyków. W tym celu sprawdzi się delikatny płyn do demakijażu, którego skład nie powinien wejść w żadną interakcję z rozpuszczalnikiem do kleju. W kolejnym kroku można już przejść do właściwego procesu usuwania kleju. Często removery wyposażone są w szczoteczki znacznie ułatwiającą aplikację specyfiku. W przypadku jej braku warto zaopatrzyć się w nią we własnym zakresie, gdyż pozwoli ona dotrzeć do przestrzeni pomiędzy naturalnymi włoskami i dokładnie je spenetrować, a co za tym idzie-prawidłowo rozprowadzić specyfik. Jak zostało już wspomniane, zawsze należy chronić oczy przed dostawaniem się do nich choćby odrobinu removera. W tym celu warto zamykać powieki, a dodatkowo skórę w okolicy oczodołu zasłonić specjalnymi podkładkami. Środek rozpuszczający klej powinien pozostać u nasady rzęs na około kilka minut. Szczegółowe informacje co do potrzebnego czasu producent zazwyczaj zawiera na opakowaniu, ale zazwyczaj zakres obejmuje od trzech do pięciu minut. Po tym czasie można zacząć delikatnie poruszać sztucznymi rzęsami, posiłkując się zwykłą pęsetą lub palcami. Jeśli wyczuwalny jest opór nie oznacza to, że remover nie spełnia swojej roli. Najprawdopodobniej potrzebuje po prostu więcej czasu, toteż należy poczekać nieco dłużej. Po usunięciu rzęs skórę należy dokładnie umyć, najlepiej za pomocą delikatnego żelu lub pianki. 

Reasumując, usuwanie sztucznych rzęs nie musi być wyzwaniem. Preparaty pomagające w tym procesie dostępne są na rynku w postaci past, płynów oraz żeli. Ich formuła powinna być bezpieczna i nie wywoływać żadnych podrażnień podczas stosowania. Warto jednakże udać się w celu usunięcia rzęs do kosmetyczki, która dzięki zdobytym uprawnieniom jest w stanie wykonać tę czynność z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa.