Szampony w kostce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób ceniących sobie ekologiczne rozwiązania. Zanim jednak sięgniemy po kosmetyk tego rodzaju, dobrze byłoby się czegoś o nim dowiedzieć. Warto przede wszystkim poznać zalety takiego szamponu oraz dowiedzieć się, czy jest on w ogóle wydajny. Dobrze byłoby także mieć świadomość tego, w jaki sposób używać szamponu w formie kostki. 

Zalety używania szamponów w kostce

Istnieje całkiem sporo zalet szamponów w kostce. Przede wszystkim, kosmetyki tego rodzaju są przyjazne dla planety. Nie znajdują się bowiem w plastikowych butelkach, które zaśmiecają później nasze środowisko naturalne. Poza tym, szampon w kostce może w naprawdę skuteczny sposób oczyścić skórę naszej głowy oraz włosy. Co ciekawe, wiele tego rodzaju kosmetyków jest w stanie nawilżać skalp i przeciwdziałać jego przesuszeniu. Ponadto, zdecydowana większość szamponów w kostce posiada naturalny skład. Dzięki temu, są one nie tylko bardzo skuteczne, ale i bezpieczne. Nie powodują przykrych skutków ubocznych, takich jak chociażby przesuszenie skalpu bądź jego zaczerwienienie. Wiele szamponów w kostce jest także wegańskich. Będą one idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie korzystają z produktów pochodzenia zwierzęcego. Aby szampon w formie kostki dobrze nam służył, przy jego wyborze należy brać pod uwagę zarówno kondycję skalpu, jak i rodzaj włosów. 

Szampon w kostce – wydajność i stosowanie

Niesamowitym atutem szamponów w kostce jest także wydajność. Zdecydowana większość tego rodzaju kosmetyków starcza nam na minimum dwa miesiące. Wiele zależy jednak od tego, jak często myjemy nasze kosmyki. Niektórzy robią to bowiem codziennie, a innym wystarczy użyć szamponu dwa razy w ciągu tygodnia. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Wiele osób zastanawia się również nad tym, w jaki sposób używać szamponu w kostce. Nie ma się temu co dziwić, bo większość z nas przyzwyczaiła się do płynnych szamponów dostępnych w plastikowych butelkach. Na szczęście, stosowanie szamponu w formie kostki jest banalnie proste. W pierwszej kolejności należy rzecz jasna zwilżyć skórę głowy oraz włosy. Następnie, trzeba włożyć szampon pod strumień bieżącej wody i spienić w dłoniach. Powstałą w ten sposób pianę należy wykorzystać do oczyszczenia skóry głowy oraz włosów. Bardzo ważne jest to, aby w odpowiedni sposób przechowywać kosmetyk po każdym użyciu. Możemy wykorzystać do tego celu specjalne pudełko wielorazowego użytku bądź jutowy woreczek. Bardzo istotna jest systematyczność. Jedynie regularne stosowanie szamponu w formie kostki, zgodnie z zaleceniami producenta przyniesie pozytywne rezultaty.

Jaki szampon w kostce wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki szampon w kostce wybrać. Na szczęście, w sklepach z kosmetykami, zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy naprawdę sporo ciekawych produktów. Jeśli nasza skóra głowy nadmiernie się przetłuszcza, możemy sięgnąć chociażby po normalizujący szampon do włosów w kostce – Cztery Szpaki, który zawiera w swoim składzie między innymi olej rycynowy oraz glinkę zieloną. Panowie mogą zaś zainteresować się naturalnym mydłem Mężny Duet Wyrwidąb i Waligóra. Jeśli mamy suche kosmyki, poszukujmy przede wszystkim szamponów w kostce o łagodnym działaniu oczyszczającym. Z pomocą może nam przyjść delikatny szampon do włosów w kostce – Cztery Szpaki, bogaty w bisabolol oraz w hydrolizat z jedwabiu. Składniki te wyjątkowo korzystnie wpływają na stan zniszczonych i przesuszonych kosmyków.