Lampa kosmetyczna to jedno z niezbędnych urządzeń w pracy kosmetyczki. Pozwala oświetlić powierzchnię ciała poddawaną zabiegowi. Ma to istotne znaczenia w przypadku usług wymagających precyzji. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy kosmetycznej oraz dlaczego warto zaopatrzyć się w przenośną lampę Glamcor Revolution X.

Czym powinna wyróżniać się profesjonalna lampa do makijażu zabiegów na twarz?

Profesjonalna lampa kosmetyczna powinna być niezawodna w działaniu i oświetlać równomiernie skórę światłem podobnym do naturalnego światła słonecznego. Ważne jest ponadto, aby nie rzucała cienia, który mógłby zakrywać powierzchnię na której wykonywany jest zabieg. Ma to istotne znaczenie w momencie usuwania naczynek, makijażu permanentnego czy aplikacji rzęs czy fotografii w pomieszczeniu. Lampy do zabiegów na twarz mogą posiadać dodatkowo soczewkę – lupę powiększającą. Lampa do makijażu, jak np. lampa Glamcor Revolution X,  czy oświetlania fotografowanego przedmiotu powinna mieć co najmniej dwa źródła światła, umożliwiające oświetlenie produktu z różnych stron.

Barwa światła

Jednostką barwy światła jest Kelwin, czyli K. Za jej pomocą można określić, czy światło ma barwę zimną, neutralną czy ciepłą. Im cieplejsza barwa, tym światło bardziej żółte. Przedział dla światła ciepłego to 2200 – 3200 K. O barwie neutralnej mówi się, gdy mieści się w zakresie 3300 – 4500 K. Z kolei barwa zimna będzie miała wartości 4600-6500 K. Optymalną barwą światła do oświetlania twarzy w czasie zabiegów jest barwa zimna – najbardziej zbliżona do barwy światła słonecznego. Temperatura barwowa lampy Lampa Glamcor Revolution X to 5600 K, czyli optymalna do pracy i nie powodująca zmęczenia wzroku.

Energooszczędne świetlówki LED.

Jeszcze kilka lat temu standardowa lampa kosmetyczna oświetlana była tradycyjną, okrągłą lub podłużną świetlówką. Z czasem zastąpiły je panele z punkami świetlnymi LED. To rozwiązanie jest energooszczędne i trwałe – nie ma konieczności ich wymiany. Wobec zwiększających się cen prądu takie urządzenie pozwoli na zmniejszenie zużycia prądu.

Idealne rozwiązanie dla mobilnych kosmetyczek.

Usługi kosmetyczki mobilnej to świetna alternatywa dla osób chcących skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w domowym zaciszu. Przenośne urządzenia kosmetyczne mogą posiadać te same funkcjonalności, co urządzenia stacjonarne. Jedyna różnica to taka, że sprzęty mobilne przystosowane są do łatwego przenoszenia. Istnieje możliwość zamówienia nawet przenośnego fotela kosmetycznego, dzięki któremu wykonanie zabiegu będzie komfortowe zarówno dla kosmetyczki jak i klientki.

Przenośna, ważąca jedynie 2 kg Lampa Glamcor Revolution X spakowana jest w wygodną, elegancją torbę na ramię. Aluminiowy stelaż lampy jest niezwykle lekki, i łatwy do rozłożenia. Wysokość lampy można łatwo regulować przy użyciu rurek teleskopowych, budujących statyw i zatrzasków blokujących. Lampa posiada dwa elastyczne ramiona, pozwalające ustawiać dwa źródła światła znajdujące się na ich końcach w dowolny sposób. 

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na lampę Glamcor Revolution X?

Wymienione wyżej cechy to nie wszystkie zalety tego urządzenia. Warto podkreślić czterostopniową regulację natężenia światła. Umożliwi ona dostosowanie natężenia światła do aktualnych potrzeb. Ponadto ramiona lampy są różnej długości, co pozwala uniknąć zacienienia oświetlanego obszaru. Ich elastyczność sprawia, że można dowolnie pozycjonować źródła światła znajdujące się na końcach, aby oświetlenie było optymalne.

Mobilność, funkcjonalność, nowoczesna technologia, niezawodność – oto, co wyróżnia tę lampę na tle produktów konkurencyjnych.